2022. augusztus 15. Mária
Egyetemi élet

Gólkirályok a Leányka úton

Gábor Fanni | 2021. december 06. 13:08:42 | Utolsó frissítés: 1 éve
Hiába nincs futball EB se Vb időszak, a Leányka úton mégis repültek a gólok, ugyanis november végén játszották a hallgatók az idei első kollégiumi csocsóbajnokságot.

Az előkészületek már jóval a meccsek előtt elkezdődtek. A csocsóasztal felállítása után a hallgatók 2 fős csapatokban nevezhettek a bajnokságra. A fair játék érdekében a kollégiumi bizottsági tagok sorsoltak ellenfeleket a játékosoknak. A kiválasztás után kezdődhetett is a játszma.

A meccsek körforgásszerűen zajlottak. Az egyes mérkőzések nyertes párosai mérkőztek meg a következő játszma szintén győztes párosával, ugyan így a vesztes párosok mérték össze tudásukat a másik meccs vesztes párosával. Az eseményen 10 hallgató vett rész, tehát 5 csapat indult.

A bajnokság nem csak a csocsó kedvelőinek szerzett vidám pillanatokat is, hanem azoknak a hallgatóknak is, akik a mostani mérkőzéseken még csak nézőként és szurkolóként vettek részt. Már a 4. összecsapás körül kezdtek kirajzolódni a dobogós helyek.

A csapatok 20 meccset játszottak le, amit végül a Dénes Zakariás és Dénes Dénes Benjámin tesók párosa nyert meg, ezzel ők lettek az idei év első Leánykás csocsóbajnokság győztesei.

Jutalmuk egy NEKED bor volt, gratulálunk nekik!

A második és harmadik helyezett csapatok 1-1 csomag rágcsálnivalót kaptak jutalmul. Az ezüst érmet Skulka Botond és csapattársa Orliczki Bendegúz vihette haza. A bronzéremmel pedig Ujlaky Eszter és Boros Balázs páros büszkélkedhet.